Poli Budowlani wracają do Areny Toruń


To nie jest delikatnie mówiąc, najlepszy początek sezonu w wykonaniu Poli Budowlanych. Dwie sromotne porażki na otwarcie i dno tabeli po dwóch kolejkach. W niedzielę do Torunia przyjeżdża ekipa Trefla Proximy Kraków. Będzie to szansa na pierwsze zwycięstwo

Niestety, ale w aktualnej kampanii podopiecznym Nicoli Vettoriego nie udało wygrać się nawet seta. Jednak terminarz nas nie rozpieścił. Na pierwszy ogień toruniankom trafił się mecz z mistrzem Polski – Chemikiem Police, a następnie z wicemistrzem, drużyną Grotu Budowlanych Łódź. Oba starcia były przegrane 0:3 i oba były spotkaniami wyjazdowymi. O początku trzeba zapomnieć jak najszybciej, zwłaszcza, że zespół z Grodu Kopernika wreszcie wraca do swojego domu – Areny Toruń.

Do Torunia zawita ekipa, która również nie ma się czym chwalić na początki obecnej kampanii. Trefl Proxima Kraków wydaje się wręcz idealnym przeciwnikiem na przełamanie. Krakowianki także nie mają na swym koncie żadnego punktu i plasują się na przedostatnim miejscu w stawce.

Podopieczne Alessandro Chiappiniego to beniaminek tego sezonu. Drużyna tak naprawdę powstała rok temu, kiedy klub wykupił licencję na grę w I lidze od ekipy z Mysłowic mającego kłopoty finansowe. W tym roku krakowianki występują w Lidze Siatkówki Kobiet dzięki fuzji z Atomem Trefl Sopot. Dzięki temu najwyższa klasa rozgrywkowa siatkówki wróciła pod Wawel. W zespole z Krakowa występuje była zawodniczka Budowlanych Toruń – Jowita Jaroszewicz.

Naszym zawodniczkom wypada odbić się od dna i pokonać ekipę gości. Mecz wystartuje w niedzielę 29 października, o godzinie 17:00 na Arenie Toruń. Sędzią tego spotkania będzie Pan Rafał Pośpiech z Częstochowy.]

Źródło: www.chillitorun.pl